Dřevěná okna

Dřevěná okna (neboli eurookna) vyrobená z vícevrstvých lepených dřevěných profilů, představují tradiční a osvědčenou volbu pro nové stavby i opravy stávajících domů. Tyto okenní rámy se pyšní skvělými vlastnostmi z hlediska tepelné izolace a zachovávají si svůj tvar po dlouhou dobu. Dřevo jako materiál přináší do domácnosti teplý a přírodní pocit, je příjemné na dotyk a poskytuje efektivní izolaci. Díky své jedinečné textuře a vůni, které jsou charakteristické pro tento přírodní materiál využívaný lidmi po staletí, dodají dřevěná okna vašemu domovu nejen estetický nádech, ale také zlepší tepelné a akustické podmínky interiéru. Navíc, investice do moderních dřevěných oken může přinést úspory v nákladech na vytápění.

Schopnost dřevěného eurookna podporovat přirozenou atmosféru v interiéru je další z jeho předností. Tato vlastnost je zvláště přínosná pro osoby trpící alergiemi a astmatiky, kteří vyžadují čerstvý a zdravý vzduch. Kromě toho, dřevěné okno přispívá k přírodnímu vzhledu vašeho domova a vytváří tak příjemnou a relaxační atmosféru.

 

K výrobě tradičních dřevěných oken se typicky využívají materiály jako smrk, borovice, modřín, dub a tropické meranti. Smrkové okna se vyznačují výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi. Borovice je známá svou vyšší odolností vůči vnějším podmínkám. Modřín vyniká svou odolností a atraktivním vzhledem díky výrazné struktuře dřeva. Okna z dubového dřeva jsou extrémně odolná, avšak jejich izolační schopnosti jsou o něco nižší ve srovnání s ostatními dřevinami.

 

Díky svým vlastnostem je dřevo vhodné pro konstrukci velkých otevřených prvků, jakými jsou například posuvné dveře typu HS, velkoplošná pevná okna, balkonové dveře či vstupní dveře, které jsou v současné době často vyhledávané v rámci moderního designu staveb.

 

 

 

 

ŠPIČKOVÁ KVALITA

Naše firma dodává a montuje moderní dřevěná okna, která jsou vybavena inovativními zasklívacími technologiemi, kvalitním těsněním, prvotřídním povrchovým zpracováním a vysokou úrovní bezpečnostního kování, což vede k jejich dlouhému životu. Významným aspektem při výběru oken je prředevším povrchová úprava. Abychom dosáhli dokonale hladkého povrchu, využíváme (jednoduše řečeno) systém nanášení barev pod tlakem s pomocí robota a čtyřikrát opakovaného broušení povrchu lamely. Tento časově náročný a precizní postup povrchové úpravy nejen podtrhuje krásu dřeva, ale také zabraňuje usazování nečistot, urychluje odtok dešťové vody a celkově významně prodlužuje životnost rámu.

 

Lak, který lze ředit vodou (jinými slovy lazura), je naprosto flexibilní, ale zároveň dostatečně odolný, aby obstál proti jakýmkoli meteorologickým podmínkám, aniž by blokoval buňky dřeva a podporoval jejich přirozené vlastnosti. Okna tak vyžadují minimální údržbu a vydrží dlouho, i v extrémních podmínkách, jako jsou horské chaty.

 

Spoje lamel jsou navíc zabezpečeny speciálním voskem, který brání před vnikáním vlhkosti a zmenšuje riziko oslabení pevnosti čepů. Navíc je v ploše zasklívací lišty umístěna další těsnící rovina, která minimalizuje možnost kondenzace na skle a zároveň zvyšuje celkovou izolační efektivitu okna.

 

Naše spolupráce je zaměřena výhradně na přední české a moravské výrobce, kteří nám svou spolupráci oplácejí poskytováním nadstandardních služeb, což je pak benefitem pro naše zákazníky.

 

Přijďte a uvidíte to na vlastní oči, s potěšením Vám vše představíme. Jsme stoprocentně přesvědčeni, že podobný postup naleznete jen stěží kdekoliv jinde.

 

MATERIÁLOVÉ MOŽNOSTI

Hlavní výhodou eurooken je, že jsou vyrobené z přírodního materiálu. Využívají se různé druhy dřeva jako jsou smrk, borovice, modřín, dub či exotické meranti. Na výběr je i široké spektrum lazur a přírodních olejů. Většina výrobců poskytuje záruku na okna od 5 do 10 let v závislosti na použitém materiálu a způsobu zpracování. Samotná životnost dřevěných oken se počítá na vyšší desítky let, pokud se o ně správně postaráte.

 

Povrchovou úpravu provádíme na robotické lakovací lince s plně řízeným prostředím celé lakovny. Vysoká technologická úroveň, pečlivé několikafázové broušení a důsledná kontrola nám umožňují vyrábět okna a dveře s perfektním povrchem.

 

TEPELNÉ VLASTNOSTI DŘEVĚNÝCH OKEN

U dřevěných oken je rozhodující nejen vzhled, ale především tepelně-izolační vlastnosti. Eurookna se nyní prodávají nejčastěji už jen s izolačním trojsklem. O tepelných vlastnostech nejlépe napoví ukazatel Uw (součinitel prostupu tepla celým oknem), který by měl mít maximální hodnotu Uw=0,8 W/m2.K. Čím nižší tato hodnota je, tím lépe okno izoluje.

 

 

Poptejte dřevěná okna v našem novém KONFIGURÁTORU s průvodcem a získáte kalkulaci na nová okna s certifikátem původu.