Posuvný systém HS-PORTÁL

Velké prosklené plochy směrem ke slunci a propojení obytné části domu se zahradou jsou u moderní výstavby standardem. Funkčně a esteticky nejvhodnějším řešením jsou dřevěné a dřevo-hliníkové zdvižně posuvné dveře – HS-PORTÁL. Tento systém si poradí s plochami do 12m šířky a přitom posuvné dveře do 400 kg se pohybují tak lehce, že je dokáží ovládat i vaše děti. Díky mnoha inovativním prvkům, jako tlumiče dovírání, elektrické pohony, bezbariérové prahy apod. je jejich funkce ještě komfortnější.

 

Speciální posuvné stěny HS-PORTÁLu jsou konstrukčně zcela odlišné od standardních posuvných dveří typu PSK-PORTÁL. Sestavu tvoří masivní hlubší rám, do něhož jsou speciálním systémem s odsuvně zdvižným kováním osazeny posuvné a pevné části. Posuvná křídla jsou umístěna v jiné rovině než pevné prvky. Manipulace s posuvnými křídly je pohodlná a snadná - jednoduchým pohybem kliky je křídlo nadzvednuto a lze ho pak snadno odsunout. Váha z posouvaného křídla je přenášena přímo do prahu, proto tento systém umožňuje použití mnohem větších křídel než standardně používaná provedení posuvných dveří. Spodní část tvoří snížený hliníkový práh, který je z větší části zasazený pod čistou podlahou a pouze 5 mm nad čistou podlahou.

 

Dřevěné posuvné dveře systému HS Portal se uplatní zejména v novostavbách moderních rodinných domů. Poskytují možnost bezbariérového propojení interiéru a exteriéru. Výhodou je zejméma jejich tvarová stálost a prakticky neomezená životnost. Lze velmi dobře kombinovat s dřevěnými okny a vchodovými dveřmi. Mají stejně kvalitní povrchovou úpravu jako dřevěná okna, proto při jednoduché údržbě vydrží prakticky neomezeně dlouho. 

  • dlouhodobá tvarová stabilita díky masivní konstrukci
  • spolehlivou funkčnost zajišťuje kvalitní kování
  • lehký pojezd i křídel o hmotnosti až 300 kg
  • odpovídá trendům vyžadujícím velké prosklené plochy
  • kvalitní ochrana před prachem, vlhkem i chadem
  • nulový práh pro bezbariérové spojení s terasou nebo zahradou
  • varianty s jedním až čtyřmi posuvnými křídly
  • stavební hloubky rámu 78 a 94 mm

Dřevěné posuvné dveře systému HS Portal se uplatní zejména v novostavbách moderních rodinných domů. Poskytují možnost bezbariérového propojení interiéru a exteriéru. Výhodou je zejméma jejich tvarová stálost a prakticky neomezená životnost. Lze velmi dobře kombinovat s dřevěnými okny a dveřmiMají stejně kvalitní povrchovou úpravu jako dřevěná okna OTHERM, proto při jednoduché údržbě vydrží prakticky neomezeně dlouho.